نور ایمان
اسلام پیروز است
                                                        
درباره وبلاگ


مدیر وبلاگ : عباس
مطالب اخیر
نویسندگان
نظرسنجی
دوستان عزیز، بیشتر دوست دارید چه مطالبی به وبلاگ افزوده شود؟


آمار وبلاگ
  • کل بازدید :
  • بازدید امروز :
  • بازدید دیروز :
  • بازدید این ماه :
  • بازدید ماه قبل :
  • تعداد نویسندگان :
  • تعداد کل پست ها :
  • آخرین بازدید :
  • آخرین بروز رسانی :


pokemyname.com : Site that Pokes Your First Name!

.

فونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا سازفونت زیبا ساز
جمعه 16 فروردین 1392 :: نویسنده : عباس
مهمترین اشتباهی که اکثر افراد در مواجهه با فرایند هدف گذاری مرتکب می شوند این است که از وضعیت فعلی خود آگاهی کافی ندارند. تصور کنید در یک جاده ناشناخته قرار دارید و هیچ تابلویی در اطراف شما وجود ندارد و از طرفی نقشه ای در دست دارید که در آن راه هایی مشخص شده است. 

به نظر شما در چنین شرایطی نقشه به چه کار می آید؟ وقتی نمی دانیم درکجای نقشه قرار داریم چگونه می توانیم راهی برای رسیدن به مقصد بیابیم؟ بنابراین اولین قدم برای رسیدن به اهداف این است که به شکلی دقیق موقعیت فعلی خود را بررسی کنیم و به آن اشراف کامل داشته باشیم. 

حال کمی وقت بگذارید و به این سوالات پاسخ دهید: در حال حاضر از نظر موقعیت مالی / شغلی / تحصیلی / اجتماعی / خانوادگی در چه وضعیتی هستم؟ از چه امکاناتی برخوردارم؟ (پول / مسکن / اتومبیل / مدرک / اعتبار اجتماعی و ...) ارتباطات من در چه حد است؟ (خانواده / دوستان / اساتید / مدیران و ...)
مدل S.O.S برای رسیدن به اهداف

چه استعددها و توانمندی هایی دارم؟
از چه تجاربی برخوردارم؟
اگر دست به قلم نشده اید به شما پیشنهاد می کنم دوباره به سوالات برگردید و به آنها پاسخ دهید. بگذارید در این خصوص توضیح بیشتری بدهم.

2- اما مدل S.O.S چیست؟

S مخفف Sitation و به این معناست که هم اکنون در چه وضعیتی به سر می بریم.

O مخفف Objective و به این معناست که می خواهیم به چه هدفی برسیم.

S مخفف Strategy به این معناست که راه رسیدن به این هدف چیست؟

پس همانگونه که مطرح شد اولین قدم برای رسیدن از نقطه A به نقطه B در زندگی این است که به خوبی از مختصات نقطه A آگاهی داشته باشیم و سپس نوبت می رسد به بررسی نقطه B یا همان هدفی که مد نظر ماست.

اشکال دیگری که بسیاری افراد با آن مواجه هستند این است که به خوبی هدف را برای خود ترسیم نمی کنند. لطفا به طور موقت دست از مطالعه برداشته و به این سوال پاسخ دهید:

اگر همین الان غول چراغ جادو بر شما نمایان می شد و به شما 30 ثانیه فرصت می داد که 3 هدف اصلی خود در زندگی را بیان کنید تا بلافاصله برآورده کند آن 3 هدف چه چیزهایی بودند؟

30 ثانیه شما از همین حالا شروع شد ...

من بارها این سوال را از افراد پرسیده ام و در اکثر مواقع با جواب هایی اینچنین روبرو شده ام. (البته در بعضی از موارد، جوابی در مدت زمان 30 ثانیه نشنیدم!): «می خواهم خوشبخت شوم»، «می خواهم پولدار شوم»، «می خواهم زندگی خوبی داشته باشم»، «می خواهم در یک خانه بزرگ زندگی کنم» و جواب هایی از این دست.

3- اگر شما هم اینگونه پاسخ داده اید، بدانیدکه غول چراغ جادو به هیچ وجه متوجه منظور شما نشده است! او معنی خوشبختی را نمی داند زیرا خوشبختی برای هر کسی به گونه ای منحصر به فرد تعریف می شود، برای او پولدار شدن تعریف مشخصی ندارد زیرا افراد بسیاری هستندکه با به دست آوردن 10 میلیون تومان خود را پولدار فرض می کنند و افرادی هستند که حتی 10 میلیارد تومان هم برایشان عدد بزرگی نیست. غول چراغ جادو منظور شما از زندگی خوب را نمی داند. وقتی می گویید خانه ای بزرگ او ممکن است فکر کند شما خانه ای 60 متری می خواهید زیرا قبلا با کسی روبرو شده که در خانه ای 40 متری زندگی می کرده و آرزویش داشتن خانه ای بزرگ به اندازه 60 متر بوده است! (دیگر بماند که مشخص نکرده اید این خانه بزرگی که خواسته اید باید در کجای این دنیای پهناور باشد؟ در بهترین خیابان شهرتان یا وسط کویر لوت!)

مدل S.O.S برای رسیدن به اهداف

4- بنابراین اهدافتان را به شکلی واضح بیان کنید. ضمنان آن را به صورت مثبت مطرح کنید. مثلا اینگونه هدفگذاری اشتباه است: «من نمی خواهم چاق باشم.» در اینصورت طبق قانون جذب، ذهن شما به چاقی متمرکز خواهد شد و به میزان بیشتری چربی برایتان فراهم می کند!

هدفتان را به صورت دقیق و قابل اندازه گیری مطرح کنید و برای بیان هدف، آن را به گونه ای به زبان آورید که گویی اتفاق افتاده است و نکته مهم این که برای رسیدن به آن، زمان مشخصی را تعیین کنید.

حال می خواهم بر اساس این اصول هدف کاهش وزن را اینگونه مطرح کنم:

«امروز 10 فروردین 1393 من در نهایت سلامتی، 65 کیلوگرم وزن دارم.»

این هدف کسی است که اکنون (به عنوان مثال در فروردین 92) 85 کیلوگرم وزن داشته و قصد دارد طی یک سال 20 کیلوگرم از وزن خود را کم کند. در اینجا باید به نکته مهمی اشاره کنم. بسیاری از افرادی که در دوره های غیراصولی موفقیت شرکت می کنند به دلیل اینکه با ساز و کار دقیق رسیدن به اهداف به طور کامل آشنا نمی شوند تحت تاثیر جَوِ موجود، دچار توهم می شوند و انتظار واهی رسیدن به اهداف بلندمدت را در مدت زمانی بسیار کوتاه دارند. مثلا توقع دارند که طی 3 ماه یک اتومبیل آخرین سیستم بخرند آن هم در شرایطی که حتی یک دوچرخه هم ندارند! طبیعی است که پس از 3 ماه این اتفاق نمی افتد و آنها به شدت سرخورده می شوند. (من شخصا یکی از طرفداران قانون جذب هستم اما استفاده از آن برای رسیدن به اهداف، شرایطی دارد که باید لحاظ شود.

5- 
نتیجه می گیریم که اهدافتان باید با توجه به امکانات فعلی با زمانبندی صحیحی انتخاب شوند. اهداف کوتاه مدت باید کاملا دست یافتنی و به شدت واقع گرایانه باشند. مثل مطالعه یک کتاب، ثبت نام در یک دوره آموزشی، خرید لباس ورزشی، نوشتن یک مقاله و چیزهایی از این قبیل. اما برای اهداف بلندمدت اجازه دهید ذهن تان به پرواز درآید و از مرزها و محدودیت ها عبور کند. 

گویی هیچ مانعی برای تحقق اهدافتان وجود ندارد. مهم نیست که از الان کل مسیر برایتان روشن باشد. در فرایند هدفگذاری، درصد بالایی از موفقیت شما به مکتوب کردن اهدافتان و آن هم به شیوه درست بستگی دارد ودر نهایت به تعریف راهی برای رسیدن به هدف می رسیم. برای این کار می خواهم شما را با تکنیکی به نام پله گذاری آشنا کنم. در این تکنیک هدف را به مراحل کوچکتری تقسیم می کنیم.

ابتدا به قول استفان کاوی ذهنی از پایان آغاز می کنیم. در مورد مثال کاهش وزن، فرض را بر این می گذاریم که قرار است یک سال آینده به وزن 65 کیلوگرم برسیم واین در حالی است که اکنون 85 کیلوگرم وزن داریم.

مدل S.O.S برای رسیدن به اهداف

6- در روش پله گذاری به این صورت عمل می کنیم که ابتدا پله آخر را رسم می کنیم و کنارش می نویسیم فروردین 93 / 65 کیلوگرم.و سپس ماه به ماه (و برای بعضی اهداف سال به سال) از آن کم می کنیم تا به په فعلی یعنی فروردین 92 / 85 کیلوگرم برسیم. حال فرض کنید برای اردیبهشت 92 وزن 84 کیلوگرم را مشخص کرده ایم. اینگونه ذهن ما تغییر یک کیلوگرمی را به راحتی می پذیرد و امکان اجرای آن بسیار آسان می شود.کار دیگری که بایید بکنید این است که برای رسیدن به اولین پله، برنامه اجرایی لازم را یادداشت کنید. مثلا در هر وعده 5 قاشق کمتر غذا می خورم. روزی نیم ساعت پیاده روی می کنم. هفته ای 3 روز به باشگاه بدنسازی می روم و ... و با تعهد کافی آن را به انجام برسانید.

ابزار دیگری که به شما توصیه می کنم استفاده از «تصویرسازی ذهنی» است. بدین صورت که از وضعیت ایده آل خود تصویری بسازید. هر روز آن را در ذهن خود مرور کنید واز تماشای آن لذت ببرید. تلاش کنید این تصویر تا حد ممکن واضح و شفاف و رنگی باشد. تصویرسازی ذهنی ضمن ایجاد تعهد بیشتر در شما می تواند قانون جذب را در راستای رسیدن به هدفتان به شدت فعال کند.

7-  از فرصتی که دارید استفاده کنید. وضعیت فعلی خود را بررسی کنید. وضعیت مطلوب را نیز مشخص کنید و سپس راهکاری اجرای برای رسیدن به آن ترسیم کنید و متعهدانه و با اشتیاق به سمت اهداف خود گام بردارید. سالی پر از موفقیت را برایتان آرزو دارم.
نوع مطلب : Fun، 
برچسب ها :
لینک های مرتبط :
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 06:19 ب.ظ
2018韓国スーパーコピー通販,最新韓国コピーブランド代引き,激安韓国
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 06:17 ب.ظ
コピーブランドiphone携帯ケース激安iphone8/iphone8s plus/iphonex
چهارشنبه 4 اردیبهشت 1398 06:17 ب.ظ
シャネルバッグコピー、プラダバッグコピー、ルイヴィトンバッグコピーなどのブランド商品好評通販中!
چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:22 ق.ظ
ブランドコピー市場
چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:22 ق.ظ
スーパーコピー激安ブランド老舗 レプリカ,Nランク,代引き
چهارشنبه 28 فروردین 1398 04:21 ق.ظ
ブランドコピー品通販、全て新品、高い品質、激安、送料無料。ブランド財布コピー、
جمعه 24 آذر 1396 04:18 ب.ظ
سلام بسیار جالب!! پسر.. زیبا.. فوق العاده..
من سایت شما را نشانه می گیرم و همچنین خوردها را می گیرم؟
من خوشحال هستم که به دنبال اطلاعات مفید در اینجا هستم
مانند کار کردن استراتژی های اضافی در این زمینه، از شما برای به اشتراک گذاشتن تشکر می کنم.

.....
شنبه 13 آبان 1396 06:54 ب.ظ
آیا می توانم بگویم که راحتی کشف کسی که واقعا چه چیزی را می فهمد
بحث در مورد اینترنت. شما واقعا درک می کنید که چگونه یک مشکل را برای روشن شدن ایجاد کنید و آن را مهم بدانید.
مردم بیشتر باید این را چک کنند و درک کنند
از داستان من متعجب شدم شما بیشتر محبوب نیستید
با توجه به اینکه شما مطمئنا هدیه ای دارید.
شنبه 7 مرداد 1396 11:40 ق.ظ
I like the valuable information you provide
in your articles. I'll bookmark your weblog and check again here frequently.
I'm quite sure I'll learn plenty of new stuff right here!
Good luck for the next!
دوشنبه 25 اردیبهشت 1396 11:48 ق.ظ
Excellent way of telling, and good paragraph to
get information concerning my presentation subject, which i am going
to deliver in college.
پنجشنبه 17 فروردین 1396 01:47 ب.ظ
Hello there! Do you know if they make any plugins to assist
with SEO? I'm trying to get my blog to rank for some
targeted keywords but I'm not seeing very good success.
If you know of any please share. Thanks!
جمعه 16 فروردین 1392 10:25 ب.ظ
وبلاگت رو دوست داشتم افتخار میدی تبادل لینک داشته باشیم؟
جمعه 16 فروردین 1392 10:24 ب.ظ
سیستم تبادل لینک هوشمند و پرقدرت لینک 118 افتتاح شد برای افزایش بازدید و معرفی وبلاگ خود به دیگران لینک خود را رایگان در سیستم تبادل لینک 118 ثبت کنید.

تبادل لینک سه طرفه آسان ترین ، موثرترین و بدون هزینه ترین روش برای افزایش بازدید می باشد.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر


 
 
 
شبکه اجتماعی فارسی کلوب | Buy Website Traffic